Site ve Forum Kullanım Koşulları

Site (www.Fishingtr.com) Kullanım Koşulları ve Forum Kurallarımız

1- Forumda ve sitede yazılan yazılardan, mesajlardan, paylaşılan multimedya içeriklerden tamamen yazan üye sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmez.

2- T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma yada site de içerik girilmesine izin verilen alanlara gönderilemez.

3- Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.

4- Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; site ve forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.

5- Sitemiz ve forumumuz balık avcılığını sevdirme, öğretme ve bu spor ile ilgili insanları bir araya getirerek doğaya saygılı, yasal balıkçılık kurallarına uyan bir bilgilendirme ve paylaşım platformu oluşturmak amacıyla kurulmuştur. Bu sebeple yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları yasaktır. Kişi ve parti ismi belirterek yazı yazılması kesinlikle yasaktır. Siyasi içerikler, haberler, yorumlar, site ve forum ana konusu olan olta balıkçılığı dışında bir konu hakkında olamaz. Site ana konusu dışındaki tüm yazılar, paylaşımlar silinecektir.

6- Her türlü taciz edici yazı yasaktır.

7- Site ve forumda, büyük harfle yazı yazmak kesinlikle yasaktır!

8- Site ve forumda, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veya aracı olunan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar ve illegal sitelerin tanıtımı yasaktır.

9- Mesajlarda öğretici veya örnek gösterici image'ler ve üyelerin kendi fotoğrafları dışında image kullanılamaz. Imzalara image eklenemez.

10- Site ve forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptir.

11- Site ve forum kurallarına uymayan üyeler yöneticiler tarafından uyarılır, davranışın tekrarında sistemimizden kayıtları önce kilitlenir. Üye tekrar aktif edildikten sonra takip eden süreçte kurallara aykırı davranışlarda bulunmaya devam ederse üyeliği tamamen silinir.

12- Site ve forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerince her zaman saklıdır.

13- Her türlü telif hakkı içeren paylaşım yasaktır. Üyenin kendisine ait olmayan bir fotoğrafı veya başka bir multimedya paylaşması kesinlikle yasaktır. Paylaşılan tüm içeriklerden yalnızca paylaşan üye sorumludur. Doğacak yasal sorumluluklar  ve sonuçları www.fishingtr.com adresinde barındırılan sitemize ait değildir, bu gibi durumlarda sitemiz sorumluluk kabul etmez.

14- Sitemizde ve forumumuz da kişisel mesajlaşma sistemi bulunmaktadır. Sitemiz veya forumumuz kesinlikle bu mesajları arşivlemek ile sorumlu değildir. Üyelerin kendi aralarındaki mesajlaşmaları, yazdıkları tüm içeriklerden yazan üyeler sorumludur. Kişisel mesajlaşma alnında da forum ve site kuralları tümüyle geçerlidir.

15- Site veya forumda kurallara uymayan üyeler site ve forum yöneticisine özel mesaj yada iletişim formu ile bildirilmelidir. Bildirim sonucunda şikayet edilen konu hakkında gerekli işlem yapılacaktır.

16- Sitemiz ticari amaçlı bir site değildir. Sitede ve forumda yer alan 2.El alanı kullanılmayan ürünlerin değerlendirilmesi, faydaya dönüşmesi amacından başka bir amaç gütmez, yapılan takaslardan veya benzeri işlemlerden sitemiz yada forumumuz herhangi bir kar elde etmez. Bu alanda sadece sitemizin ana konusu olan olta balıkçılığı için kullanılan ürünler ve malzemelerden başka bir ürün teşhir edilemez. Bu sebeplerden dolayı üyelerin kendi aralarında yaptıkları işlemler tümüyle kendi sorumluluklarındadır. Sitemiz ve forumumuz doğacak herhangi bir anlaşmazlıkta taraf değildir ve olmayacaktır. Kişiler tüm işlemlerde tüm sürecin kendi sorumluluklarında olduğunu kabul ederler.

17- Sitede ve forumda pornografik içerikler yayınlamak kesinlikle yasaktır. Bu tip içerikler yayınlayanların üyelikleri, uyarılmadan kilitlenecektir.

18- Her üye kendi hesap güvenliğinden sorumludur. Kişisel hesap güvenliğinden sitemiz sorumlu değildir.

19- Sitemizin ve formumuzun dili TÜRKÇE’dir. Üyelerimizin dil kurallarına uymaları, gerekmedikçe yabancı kelime kullanmamaları, kısaltmalardan kaçınmaları gerekmektedir.

20- Başka bir kaynaktan alınan bilgiler için mutlaka altta kaynak belirtilmeli ve ulaşım linki ve bilgileri yer almalıdır. İzin alınması gerekiyorsa izin alınmalıdır.

21- Sitemizi ya da formumuzu reklam aracı olarak kullanmak yasaktır. Bu tip paylaşımlar silinecek ve paylaşan üye hakkında gerekli işlem yapılacaktır.

22- Sitemizin ve forumumuzun ana konusu olta balıkçılığı olması nedeniyle sitede ve forumda ağ, serpme ve tırıvırı gibi site ana konusu dışında olan balık avı tekniklerini öven ve benimsetmeye çalışan paylaşımlar kesinlikle yasaktır.

23- Sitemizde ve forumda yasal limitlerin altında (boy olarak) ve yasal limitleri aşan (adet ve kg. olarak) paylaşımlar yapmak, bunları öven, sevdirmeye ve özendirmeye çalışan paylaşımlar yasaktır.

24- Foruma üye olan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.

Sitemizde yer alan üyelik bilgileri yasal zorunluluk ortaya çıkmadığı sürece hiçbir kurum, kuruluş yada kişiyle paylaşılmayacaktır.

Site ve forum Kullanımı ve çerezler tarafımızdan kişisel bilgi toplama aracı olarak kullanmayacaktır.